Niečo o mne

Narodil som sa v roku 1964 ako stredný syn z 3. bratov. Už od malička mi príroda a jej obyvatelia boli bližšie ako mojim rovesníkom. K čomu ma viedli rodičia no najmä otec, ktorý bol poľovníkom. Nepatril medzi vášnivých lovcov  no  o to viac sa zameriaval o starostlivosť o zver a revír. Už od malička ma k tomu viedol.

Po skončení základnej školy som sa namiesto lesníckej školy dostal na potravinársku školu ale po skončenom 2. ročníka vojenskej služby som sa vrátil k svojej túžbe a to k lesu. Nastúpil som k štátnym lesom najprv v pestebnej a potom k ťažbovej činnosti. Súbežne som sa stal aj poľovníkom kde som pokračoval v otcových šľapajach. Od ranného detstva som sa taktiež venoval výtvarnému umeniu. Mojimi hlavnými motívmi boli hlavne zvieratá , príroda a poľovníctvo všeobecne. Maľoval som , kreslil, vypaľoval, vyrýval, vyrezával a napokon aj vybrusoval všelijaké motívy do rôznych materiálov. Za tie roky práce  v lese mi príroda úrazmi hodne vzala a možno podlomené zdravie ma viedlo viac sa venovať výtvarnému umeniu . Napokon som sa zameral hlavne na vybrusovanie do parožia a kostí vypaľovanie obrazov do dreva. Všetky moje výtvarné techniky som si vypracoval sám bez nejakého vzoru alebo odpozorovania a snažím sa svoj štýl a motívy zdokonaľovať. Napomáha mi v tom hlavne pohyb v prírode kde sa snažím chodiť s otvorenými očami no hlavne s otvoreným srdcom.

 Nikdy som netvrdil že v danom obore mám talent.Za všetkým treba hľadať nespočetné hodiny dôkladnej práce a trpezlivosti.

 

Ján Smoleň                    „ Jasmo“


by with no comments yet.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>